گریتینگ ایران درین گریتینگ ایران درین .

گریتینگ ایران درین

گاتر و گریل استخری چیست ؟

گاتر در لغت به معنی کانال آب یا ناودان است و در علم مهندس نیز به انواع کانال پیش ساخته ، آبرو ، ناودان یا جوی آب گفته می شود که برای جمع آوری و زهکشی آبهای سطحی در فضاهای مختلف استفاده می شوند.

گاتر با توجه به نوع کاربری آن در ابعاد مختلف و با جنس ها و طرحهای متنوع تولید می شود مانند گاتر فلزی و گاتر پلاستیکی که متداولترین نوع گاتر است.
گاتر فلزی معمولا در فضاهای مختلف با تردد خودرو مانند داخل پارکینگ،رمپ پارکینگ،محوطه کارخانجات و حاشیه خیابان های شهری استفاده میشود. از گاتر فلزی همچنین در فضاهای صنعتی مانند سالن رستوران، سالن تولید کارخانجات، موتورخانه ها و آشپزخانه صنعتی استفاده می شود. این نوع گاتر شامل گاتر چدنی ، گاتر گالوانیزه و گاتر استیل است.
گاتر پلاستیکی در محیط هایی با تردد عابر پیاده مانند سرویسها ، تراس و بام،روف گاردن،حیاط،دور استخر و زیر دوشها و … استفاده میشود. گاتر پلاستیکی شامل گاتر پی وی سی ، گاتر پلی آمید ، گاتر پلی پروپیلن و گاتر ای بی اس میباشد که در طرح های مختلف و با ابعاد متنوع تولید میشود.

  گریل استخری یک نوع گاتر با درپوش یا گریتینگ است که برای جمع آوری آب دور استخر و جکوزی ها استفاده میشود. گریل استخری روی کانال آب دور استخر ها و جکوزی ها قرار میگیرد.

برای جمع آوری آب سرریز استخر و جکوزی همیشه یک کانال دور فضای استخر ایجاد میشود و روی آن از گریل استخری استفاده میشود.
امروزه در بسیار موارد کانال آب دور استخر نیز به صورت پیش ساخته است
که مزایای بیشتری نسبت به کانال هایی دارد که با سنگ ساخته میشود.
البته در فضاهایی که استخر یا جکوزی به شکل دایره ای یا بیضی شکل هستند به ناچار باید کانال دور آن با سنگ ساخته شود.


منبع : گاتر ایران درین


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۶:۰۴ توسط:کیانی موضوع: نظرات (0)